Olejové filtry

olejové filtryOlejové filtry se používají pro mechanizaci - automobily, lodní doprava, motocykly, nákladní doprava, stavební a těžební průmysl, zemědělství, železnice.
Olejové filtry se používají všude, kde je  pro bezchybný chod součástí potřeba, aby byly mazány olejem. Olej je určen k čištění, chlazení, mazání a těsnění kovových dílů motoru. Spalováním se dostávají do motorového oleje jak částice nečistot, tak také zbytky po spálení, např. saze. Ty potom olej znečišťují a zhušťují. V tom případě však již není zaručeno optimální zásobování olejem a korozní ochrana. Důsledkem je snížení výkonu motoru a zvýšená spotřeba pohonných hmot, v nejhorším případě dokonce poškození motoru.
Zvyšující se výkony motorů při snižující se spotřebě pohonných hmot kladou nejvyšší požadavky na konstrukci motorů a olejové filtry v nich použité. Pouze čistý olej obíhající zkrze olejový filtr může natrvalo zajistit neměnný výkon motoru. Právě zde se uplatňují všechny přednosti olejových filtrů. Olejové filtry zbavují oleje spolehlivě nečistot a pevných částic, jako prachu, kovových špon, karbonu, sazí, atd.

Olejové vložky ( elementy)

Olejové filtrační vložky jsou umístěny buď ve vlastním pouzdru nebo integrovány přímo do oběhu oleje v motoru. Optimální tvar konstrukce zvlášť šetří životní prostředí, protože se vyměňuje pouze filtrační olejová vložka. Pouzdro a ventily zůstávají v motorovém bloku. Svým přesným provedením, odpovídajícím pouzdru, těsní olejové filtrační vložky optimálně. olejové filtry
Nejrozšířenější provedení olejových filtračních vložek: 

  • Nekovové filtrační vložky
  • Filtrační prvky s plastovými víky
  • Filtrační prvky s plastovými víky a dutinkou

Spin-on filtry

Používají se u motorových, převodových a hydraulických olejů. U spin-on olejových filtrů tvoří kryt a filtrační vložka jednu jednotku. Vyměňují se při údržbě jako celek.
olejové filtrySpin-on olejový filtr může mít integrovanou:
Zpětnou klapku - zajišťuje, aby se filtr a olejové vedení při vypnutém motoru nevyprázdnily a při startu motoru byl zaručen rychlý rozvod oleje.
Obtokový ventil - zajišťuje rozvod oleje při fázích studeného startu a při zřetelném překročení intervalu výměny, kdy je olejový filtr znečištěn.
Pomůcky k uvolnění - umožňují rychlou a praktickou montáž a demontáž olejového filtru.

Spin-on hlavy filtrů

Spin-on hlavy olejových filtrů jsou navrženy tak, aby poskytovaly kvalitní filtrační výkon a výměna spin-on elementů byla co nejjednodušší.
Spin-on hlavy se vyrábí v hliníkovém provedení pro jeden nebo pro více spin-on elementů. Připojovací závity jsou NPT, SAE a BSP v rozsahu 1 / 4 " - 1 7 / 8". Každá hlava má závitové otvory pro připojení držáku a ukazatele znečištění.

Příslušenství

Nabízíme kompletní sortiment příslušenství k olejovým filtrům.

  • olejové filtryRůzné typy držáků                           
  • Ukazatele znečištění:
    1. vizuální
    2. elektrický
  • Montážní klíč

Nabízíme kompletní sortiment olejových filtrů. V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte na telefonu +420 545 215 920 nebo na e-mailu info@c-filter.cz