Kazetové filtry

kazetové filtry1Kazetové filtry se používají hlavně jako hrubá filtrace a nebo jako předfiltry zejména filtrů kapsových. Existuje několik typů kazetových filtrů.

Kazetové filtry ploché - Kazetové filtry jsou vyráběny z několika typů filtračního materiálu, který je osazen ve stabilním kartónovém nebo plastovém rámu. Obě strany filtračního materiálu jsou kryty děrovaným plechem, kartónovou nebo plastovou mřížkou. Filtrační médium je většinou impregnováno speciálním prostředkem pro vázání prachu.

Kazetové filtry ploché (tukové)- Tukové filtry jsou celokovové separátory sloužící převážně k zachytávání tuků např. v digestořích nebo pro zachytávání olejových aerosolů. Tukový filtr je vyroben z hliníkového rámu a jako filtrační medium je hliníkový separátor. Tukový filtr je čistitelný, pro vyčištění postačí umýt celý filtr v detergentu.

Kazetové filtry Z-Line - Kazetový filtr Z-Line se skládá s platového nebo pozinkovaného rámu. Do kterého je vložený  syntetický filtrační materiál na drátěné kovové síti nebo je filtrační materiál samonosný.

kazetové filtry2Kazetové filtry s Minipleatem - Kazetový filtr s Minipleatem svou konstrukcí vypadá jako HEPA filtr, jen spadá do nižších tříd filtrace. Na výrobu rámu se používá plast, pozinkovaný plech nebo hliník. Jako filtrační materiál se používá skládaný papír ze skelných mikrovláken nebo také polypropylén. Oba druhy materiálu jsou zafixovány tepelným lepidlem. Tyto filtry mají velkou efektivní filtrační plochu díky čemuž zvládnou i velké průtoky vzduchu.

Společnost C-FILTER FILTRY, s.r.o. nabízí kompletní sortiment kazetových filtrů. V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte na telefonu 545 215 920 nebo na e-mailu info@c-filter.cz