Kabinové filtry

Vzduch v průmyslových aglomeracích je velmi znečištěn prachem, pyly a jinými částicemi a zdraví škodlivými plyny. Stále více lidí trpí alergiemi a jsou tak vnímavější k problematice klimatizace a kabinových filtrů. Řešení spočívá, že vozidla jsou již ve výrobním závodě vybavovány kabinovými filtry. Více než 70% vozidel je již sériově vybavováno kabinovými filtry. Tato tendence stoupá. Kabinové filtry našli cestu do mechanizace a automobilů teprve nedávno, tento filtr je často přehlížen.

Kabinové filtryKabinový vzduchový filtr je typicky skládaný papírový filtr, který je umístěn ve vnějším přívodu vzduchu do vozidla pro cestující. Některé z těchto filtrů jsou pravoúhlé a mají podobný tvaru jako vzduchové filtry ke spalovacímu motoru. Jiné jsou jedinečně tvarované, aby se vešly do motorového prostoru.

kabinové filtry

Kabinové filtry zachycují ze vzduchu pyly a jiné nežádoucí částice jako škodlivé plyny téměř na 100 % a zajišťují tak v interiéru vozu lepší klima. To má značný význam zejména pro alergiky, astmatiky a děti. Ucpané nebo zanesené kabinové filtry v kabině můžou výrazně snížit proud vzduchu z kabiny otvory, stejně jako zavést alergeny do proudu vzduchu v kabině.

Společnost C-FILTER FILTRY, s.r.o. nabízí kompletní sortiment kabinových filtrů pro mechanizaci. V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte na telefonu 545 215 920 nebo na e-mailu info@c-filter.cz