Filtrační elementy (patrony)

patrony1Filtrační patrony slouží především jako tzv. odprašovače. Vyrábějí se tak, že filtrační medium – netkaná textilie, polyester, polyester s antistatickou úpravou, polyester s PTFE membránou, polyester s PTFE a antistatickou úpravou nebo papír je uspořádán do kruhových filtračních patron a díky skladům po obvodě (různá hustota a hloubka skladů) tak vytváří velkou filtrační plochu s malými požadavky na zástavbový prostor filtračního zařízení. Mimo tyto skládané (plisované) patrony se vyrábějí filtrační patrony ploché a vinuté. Patrony mohou mít libovolné provedení i rozměry.

patrony2Filtrační patrony jsou fixovány středovým šroubem nebo speciálním bajonetovým zámkem do přechodové plotny filtračního zařízení, která tak rozděluje jeho prostor na čistou a špinavou část. Z těchto patron pak proudí přefiltrovaný vzduch směrem k ventilátoru.

Filtrační patrony jsou nejčastěji regenerovány tlakem vzduchu v protiproudu. Tuto pulzní regeneraci řídí jednotky s volitelnými funkcemi.
Filtrační patrony se používají prakticky ve všech odvětvích průmyslu-práškové lakování,  otryskávání, broušení, odtah od tavných pecí, odtah od svařování, odtah od plazmového dělení atd.

 Společnost C-FILTER FILTRY, s.r.o. nabízí kompletní sortiment filtračních elementů (patron) pro vzduchotechniku. V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte na telefonu 545 215 920 nebo na e-mailu info@c-filter.cz