TEXTRON

HISTORIE SPOLEČNOSTI TEXTRON PO DESETILETÍCH

Společnost Textron zahájila svou činnost v roce 1923 jako malá textilní firma, když tehdy sedmadvacetiletý podnikatel Royal Little založil v Bostonu podnik Special Yarns Corporation. Tržby v prvním roce činily pouhých 75 000 dolarů. V dnešní době tato společnost figuruje jako vysoce úspěšný celosvětově uznávaný víceodvětvový podnik fungující ve prospěch naší sítě renomovaných značek, prvotřídních procesů a talentovaných lidí.

1920–1930: Období po založení

Společnost Special Yarns se v Massachusetts úspěšně etablovala, načež její zakladatel pan Royal Little byl v roce 1928 osloven konkurentem z Rhode Islandu s požadavkem na odkoupení jeho firmy. Pan Royal Little nabídku na odkoupení konkurenční společnosti Franklin Rayon Dyeing Company akceptoval, takže další dva roky řídil chod obou firem v Massachusetts i na Rhode Island.

1930–1940: Rozmach textilního průmyslu

V roce 1930 podnikatel Royal Little rozšířil výrobní kapacity firmy Providence Franklin Rayon a závod Special Yarns přesunul do nového areálu. Jednalo se o velmi úspěšný rok, neboť se společnosti podařilo prodat přibližně 4 procenta veškeré hedvábné příze z celých Spojených států. Ovšem její růst, stejně jako u mnoha jiných firem, výrazně zpomalila v roce 1932 světová hospodářská krize.

Pan Little vytrval, a aby mohl pokračovat v růstu firmy, zaměřil se na zvýšení efektivity. Jeho strategie byla úspěšná, takže již v roce 1936 naplánoval rozšíření kapacit v Providence díky finančním prostředkům získaných menší emisí kmenových akcií. Jednalo se o jeho první externí financování.

Ke konci desetiletí, konkrétně v roce 1938, přejmenoval pan Little svou společnost na Atlantic Rayon a v roce 1939 učinil svůj první velký expanzní krok získáním části opuštěného výrobního závodu v Lowellu v Massachusetts, kde využil zařízení pro vysokorychlostní soukání syntetické příze k dosažení speciálních efektů na materiálu, jako například krepové úpravy.

Díky těmto novým činnostem mohl pan Little rozšířit svou zákaznickou základnu na téměř šest set odběratelů v sedmnácti různých odvětvích zpracování hedvábí. Provoz společnosti rozdělil do tří hlavních divizí:

  1. Divize velkoobchodní distribuce hedvábné příze pro obchodní zástupce
  2. Divize přaden a balené barvicí příze pro různá využití
  3. Divize soukané hedvábné příze pro tkalce a další zpracovatele  

Na konci desetiletí společnost vykazovala uspokojivé zisky.

1940–1950: Válečná léta

Společnost Atlantic Rayon Corporation, jako hlavní výrobce padáků a jiných textilií používaných během druhé světové války, zaznamenávala během čtyřicátých let dvacátého století období růstu a prosperity.

Státní zakázky ke konci války ubývaly, načež se pan Little musel vypořádat s náročnou situací klesajících příjmů a nedostatečně využívané výrobní kapacity. Aby ji zvládl, musel firmu reorganizovat do podoby vertikálně integrované společnosti s organizovaným řízením všech provozních aspektů, tj. od zpracování surovin až po distribuci, a také rychle přešel od produkce padáků k výrobě spodního prádla, blůz, ložního prádla a dalšího spotřebního zboží.

Aby co nejlépe vystihl nové obchodní zaměření a rozšířené portfolio produktů, zvolil si pan Little nový název pro svou firmu – Textron, jenž představuje složeninu slov „Tex“ (textil) a „tron“ obvyklou příponu používanou pro syntetické materiály, např. Lustron. Svou osobní vizi výstižně vyjádřil ve svém reklamním sloganu "From yarn to you, it's Textron all the way" (Od příze k vaší róbě – Textron v každé době).
Významným milníkem společnosti Textron je 22. prosinec 1947, neboť toho dne byla kótována na newyorské burze cenných papírů.

1950–1960: Zrod konsorcia

Aby se vyrovnal s dalším poklesem poptávky po textilních produktech, vyvinul pan Royal Little v roce 1952 vlastní diverzifikační strategii, jejíž podstata spočívala v udržení textilní výroby jako hlavního zdroje příjmů při současné akvizici podniků zaměřených na jinou než textilní výrobu.

V roce 1953 koupila společnost Textron první netextilní závod Burkart Manufacturing Co. se sídlem v St. Louis dodávající pro automobilový trh polstrování a různé tlumící materiály.

Royal Little v rychlém tempu získal další společnosti a své úspěchy rozvíjel menšími ale postupně narůstajícími investicemi do nových oborů podnikání.

Nejvýznamnější firmy získané v tomto období:

  • Homelite – součástí společnosti Textron až do roku 1994
  • Camcar - součástí společnosti Textron až do roku 2006
  • CWC – stále součástí společnosti Textron. CWC vyrábí litinové součásti motorů.

1960–1970: Jednoznačná cesta k odvětví dopravy

Na konci roku 1960 odešel pan Royal Little do penze, ale předtím ještě stačil s firmou Textron expandovat do dopravního průmyslu, a to koupí dvou společností, které jsou i dnes její součástí: konkrétně firny E-Z-GO vyrábějící golfové vozíky a podniku Textron Bell Aerospace zahrnujícího také firmu Bell Helicopter. Akvizicí značky Bell a tudíž i získáním dalších státních zakázek se Textronu podařilo vyvážit svůj příjmový základ.

Koupě společnosti Bell se časově shodovala se stupňující eskalací vietnamské války. Po celé desetiletí nasazovaly ozbrojené síly USA do boje ve Vietnamu vojenské vrtulníky Bell OH-58A a Bell AH-1 Cobra. K nim ještě přikoupily bitevní vrtulník AH-1, známý také jako HueyCobra, a to částečně kvůli štíhlému profilu a lehčímu krytu kabiny vyrobeného z plexiskla. Během válečných let si tento vrtulník získal vysoké renomé a je považován za jeden z hlavních prostředků úspěchů amerických ozbrojených sil ve Vietnamu. Vrtulníky HueyCobra nalétaly ve Vietnamu více než milion provozních mil a do operačního prostoru jich bylo nasazeno až 1 081 kusů.

V období, kdy se Bell Helicopter nesmazatelným písmem zapsal do historie vojenství, opustili pánové Rupert Thompson (nástupce bývalého majitele) společně s prezidentem společnosti G. Williamem Millerem, konkrétně v roce 1963, natrvalo textilní průmysl, aby dále pokračovali ve strategické linii pana Littla založené na akvizicích nových společností a pronikání na různé spotřebitelské trhy. Jednalo se například o koupě firem Speidel - výrobce hodinek; Sheaffer Pen – výrobce psacích potřeb; Bostich – výrobce sponkovaček a nastřelovaček  a také firmy  Gorham z Rhode Islandu prodávající produkty ze stříbra. Během tohoto období byla společnost Textron uznávána jako průkopník v konglomerátní expanzi a rovněž jako jedna z nejdiverzifikovanějších korporací v USA. V roce 1967 ji časopis Wall Street Journal nazval „králem mezi konglomeráty “.

1970–1980: Přežití finanční krize

Hospodářský rozmach po druhé světové válce se v průběhu této dekády, kdy vypukla ropná krize, došlo ke krachu na akciovém trhu a vládní krizi v Bílém domě, jež vyvrcholila abdikací prezidenta Richarda Nixona, prudce zastavil. Přesto uprostřed tohoto chaosu a nejistot, kdy se mnoho konsorcií jen velmi těžce snažilo udržet pozitivní finanční bilanci, společnost Textron toto vše překonala, a to zejména díky skutečnosti, že se jí dařilo získávat nové zákazníky v leteckém průmyslu a také díky tomu, že se nikdy neodchýlila od své akviziční strategie.

Společnost Bell Helicopter, která se v 60. letech spoléhala především na vládní zakázky, a to konkrétně až v pětaosmdesáti procentech ze své celkové prodejní činnosti, si dokázala rozvinout širší zákaznickou základnu a v důsledku toho zaznamenat i nárůst zisků. Do roku 1975 již byly její tržby rovnoměrně rozděleny do tří sektorů:

1) komerčního (v domácích i mezinárodních ukazatelích)

2) výroby pro ozbrojené síly USA

3) pro zahraniční vlády

Se svou pevnou základnou v leteckém průmyslu zajišťující finanční stabilitu, mohla společnost Textron v roce 1978 opět realizovat další akvizici, jmenovitě firmy Jacobsen, světového výrobce širokého sortimentu špičkových strojů na údržbu trávníků, který je dodnes pevnou součástí konsorcia.

Koncem desetiletí realizoval Textron jisté změny ve vedení. Millerovo funkční období skončilo v roce 1977, kdy jej prezident Jimmy Carter jmenoval předsedou Federálního rezervního systému. Prezidentem konsorcia se po ním stal Joseph Collinson, jenž stál v čele společnosti až do svého odchodu do penze v roce 1979, aby ho následně ve funkci generálního ředitele vystřídal Robert Straetz, jenž společně s prezidentem Beverly Dolanem vedl společnost Textron až do osmdesátých let, tedy do období ekonomického oživení.

1980–1990: Období dalšího růstu

V říjnu 1984 Textron již nabyl nové síly pro další expanzi v oživující se ekonomice. Stejně jako jejich předchůdci, i pánové Straetz a Dolan si dobře uvědomovali, že právě strategické akvizice budou mít pro udržitelný růst zásadní význam.

V roce 1985 Textron získal společnost AVCO Corporation se sídlem v Connecticutu, konsorcium, jehož jmění činilo 2,9 miliardy dolarů, které sehrávalo klíčovou roli ve vesmírných misích Apollo uskutečněných v průběhu šedesátých a počátkem sedmdesátých let dvacátého století. NASA si společnost AVCO vybrala pro konstrukci a instalaci tepelného štítu a ta jako první vyvinula žáruvzdorný materiál, který po ožehnutí vytvořil ochranný povlak zamezující průniku tepla do kabiny. Po této akvizici se společnost Textron rozšířila téměř dvojnásobně, načež se transformovala na Textron Defense Systems a posléze na současný subjekt s označením Textron Systems Weapons & Sensor Systems, představující špičku v oblasti shromažďování zpravodajských informací a také pokročilých ochranných systémů nezbytných pro úspěšné splnění misí. Weapons and Sensor Systems nadále zajišťují žáruvzdorné materiály, konkrétně pro tepelnou ochranu v rámci aktuálního programu vývoje kosmických vozidel NASA Orion Crew Exploration.   

V roce 1986 pokračovala společnost Textron v posilování pozice v obranném průmyslu, konkrétně založením společnosti Textron Marine & Land Systems transformované z firmy Bell Helicopter. Tato firma zabývající se výrobou rozsáhlé řady vojenských bezpečnostních vozidel, včetně třídy čtyřkolových obrněných vozů COMMANDO™ a námořních plavidel, byla vybrána pro výrobu vojenských vznášedel LCAC určených pro americké námořnictvo.

V duchu dlouhodobé tradice diverzifikace, čili nespoléhat se pouze na jedno odvětví, kupuje Textron ještě v témže roce společnost Greenlee se sídlem v Rockfordu, Illinois. Tato společnost, dodnes působící pod křídly Textron, je známá především jako špičkový výrobce profesionálních dílenských nástrojů vyznačujících se vynikající kvalitou, špičkovým výkonem a dlouhou životností. Se sortimentem nabízejícím více než 4 000 druhů dílenského nářadí představuje Greenlee renomovanou značku pro profesionály zabývajícími se prací s dráty, kabely a elektroinstalací.

1990–2000: Příprava na nové století

I na sklonku 20. století zůstala společnost Textron přísně zaměřena na získávání stoprocentních výnosů ze svých hlavních odvětví podnikatelské činnosti, tj. letectví, automobilizmu, různých průmyslových sektorů a finančnictví, a také na zvyšování příjmů ze zahraničních obchodů.

James Hardymon, který byl v roce 1992 jmenován předsedou správní rady a současně generálním ředitelem společnosti, začal tyto cíle ihned realizovat, a to konkrétně akvizicí společnosti Cessna Aircraft Co. Tento výrobce lehkých komerčních proudových letadel střední velikosti, tolik oblíbených mezi vládními, vojenskými I soukromými piloty po celém světě, dokonale vyvážil významné obchodní činnosti spojené se značkou Bell vázané na vojenské zakázky. Koupí společnosti Cessna a také německé společnosti Kautex - světového dodavatele palivových nádrží a systémů pro automobilový průmysl – se podařilo společnosti Textron navýšit jmění na celkovou hodnotu 3,9 miliardy USD.

Aby společnost Textron mohla ještě vice prohloubit své zaměření na letectví, automobilizmus, průmyslová odvětví a finančnictví, rozhodla se snížit své podíly na vojenských zakázkách, pojišťovacích a spotřebitelských produktech a zbavila se podniků mimo strategický rámec s celkovými výnosy 2,8 miliardy USD.

Na tyto aktivity pozitivně zareagovala i newyorská burza. Hardymonovy kroky k dosažení konzistentní a silné finanční výkonnosti vedly ke šňůře pětačtyřiceti čtvrtletí nepřetržitého meziročního růstu kvartálních zisků. Během jeho působení ve funkci generálního ředitele se hodnota akcií v období od 1. ledna 1992 do 3. června 1998 zvýšila z 19,81 USD na 71,69 USD za akcii, což odráží silnou tržní korelaci mezi růstem zisků a posilováním hodnoty akcií.

Poté, co pan Hardymon dosáhl cílů, které si na začátku dekády stanovil, odešel v roce 1999 do penze. Přivést společnost do nového století již bylo úkolem jeho nástupce pana Lewise Campbella.

2000–dodnes: Nové století transformace

Počátkem první dekády nového století Campbell okamžitě stanovil pro společnost novou vizi: stát se přední víceodvětvovou společností uznávanou pro svou síť renomovaných značek, prvotřídních podnikových procesů a talentovaných lidí. Tato sdílená vize se stala sjednocující misí pro zaměstnance společnosti Textron po celém světě.

Realizace této vize zahrnovala celofiremní restrukturalizační program zaměřený na zvýšení provozní efektivity. Transformace zahrnovala konsolidaci několika výrobních zařízení, více sjednocených systémů i standardů a sdílení služeb napříč obchodními jednotkami. Campbell rovněž prosazoval myšlenku přesunu nejzkušenějších manažerů společnosti Textron z jedné obchodní jednotky do jiné, což významně zvedlo výkonnost celé společnosti.

Strategické prodeje a doplňkové akvizice, které Campbell organizoval, posílily portfolio produktů Textron. V rámci těchto kroků prodal podniky Fastening & Systems a Fluid & Power a v roce 2006 rozšířil kapacity Textron Systems koupí firmy Overwatch Systems a v následujícím roce také společnosti AAI.

Aby zajistil, že Textron bude dále pokračovat ve vytyčeném kurzu, připravoval si ředitel Campbell již delší dobu plán předání nástupnictví, který realizoval 1. prosince 2009, kdy odešel do penze a ve funkci generálního ředitele ho vystřídal pan Scott Donnelly, tehdejší prezident a provozní ředitel, který se navíc v září 2010 stal předsedou správní rady.

Na začátku svého působení se musel Scott Donnelly vypořádat s těžkou situací, a to vyvést Textron ze světové hospodářské krize. Během tohoto bouřlivého období realizoval účinnou strategii likvidity společnosti a současně v rámci celého konsorcia uskutečňoval restrukturalizační iniciativy a provozní vylepšení, čímž de facto nejen naplňoval Campbellovu vizi, ale současně ji posunul na další úroveň. Svým vytrvalým zaměřením na disciplinovanou firemní činnost a růst ziskovosti významně zvýšil tempo vývoje nových produktů a také oživil akvizičních aktivity společnosti.

V roce 2013 získal Textron společnost Sherman + Reilly, výrobce produktů pro podzemní a vzdušný přenos a distribuci, a také společnost HD Electric zabývající se vývojem a výrobou produktů energetických rozvodů a řešení určených k testování, měření a regulace elektrické energie. Tyto společnosti mají v oblasti inovace produktů bohaté zkušenosti, tudíž kombinace HD Electric a Sherman + Reilly umožňuje společnosti Textron nabízet zákazníkům v segmentu energetických služeb komplexnější produktová řešení, než s našimi výrobky Greenlee.

Pro doplnění našich již silných řad v oblasti letectví a užitkových vozidel koupil Textron v roce 2014 ještě společnost TUG Technologies a v roce 2015 Douglas Equipment, dva přední světové dodavatele motorových tahačů letadel a dalších pozemních servisních vybavení používaných na stovkách letišť celého světa. Tyto akvizice dávají společnosti Textron strategické řešení, jelikož všechna letadla vyžadují pozemní zajištění různých typů vozidel. S vedením majícím bohaté zkušenosti v oblasti leteckých a dalších letištních servisních vozidel má společnost Textron ty nejlepší předpoklady pro docílení růstu těchto značek a zavádění nových produktů a služeb. 

V roce 2013 Textron ještě více posílil své pozice v leteckém průmyslu, a to akvizicí společností Mechtronix v Montrealu a Quebecu a také firmy OPINICUS v Tampě, stát Florida. Donnelly získal tyto inovativní společnosti pro výcvikové účely simulace letu v kombinaci s logistickými a technickými službami zajišťovanými společností Textron, výsledkem čehož bylo vytvoření subjektu TRU Simulation + Training v roce 2014.

Každá z uvedených společností si na svých trzích dlouhodobě udržuje čelní postavení. Mechtronix dodává komerční technologie pro simulace letu, zejména na nových trzích, OPINICUS zase technologie kompletní simulace letu s nabídkou výcvikových řešení pro civilní i vojenské letectvo, zatímco společnost AAI Logistics and Technology se plně zaměřuje především na sektor obrany. Tento podnik, stejně jako TRU, vyvíjí široké portfolio produktů a služeb určených pro piloty, a to od začínajících až po velmi zkušené, a také pro letecké servisní a údržbové týmy. TRU zajišťuje následující čtyři primární segmenty trhu:

  • Simulace letecké dopravy
  • Výcvik v oblasti letectví a údržby
  • Komerční a vojenské simulace
  • Zajišťování výcvikových středisek a služeb

Další expanzi na letecký trh realizoval Donnelly v roce 2014 nákupem výrobce lehkých letounů Beechcraft, aby vytvořil nový obchodní subjekt s názvem Textron Aviation zahrnující tři silné značky: Beechcraft, Cessna a Hawker. Získáním těchto tří renomovaných značek obohacuje Textron Aviation trh především svými dlouholetými zkušenostmi v oblasti letectví a také pevnou celosvětovou zákaznickou základnou s více než 250 000 letadly.

Díky odborným znalostem z oblasti letectví a obrany jsme mohli vytvořit společnost Textron AirLand, LLC, s cílem navrhnout a vyrobit dostupnou a schopnou platformu pro vývoj tryskového letadla vycházející z komerčně dostupných technologií a procesů určených pro vojenské taktické letectvo. Textron AirLand vyrábí stroj Scorpion, představující zcela nové víceúčelové dvoumotorové taktické letadlo dodávané pro ozbrojené síly USA i partnerské země.

Vědom si příležitostí k expanzi na sousední trhy vyznačující se poptávkou po specializovaných vozidlech, koupil Textrom v roce 2010 společnost Bad Boy Buggies a v roce 2014 ještě Dixie Chopper. Dvoumotorová plně elektrická vozidla Bad Boy Buggies s pohonem všech čtyř kol zcela kombinovala bezkonkurenční terénní schopnosti s tichým a ekologickým provozem, čímž bezesporu obohatila třídu značek EZ-GO, a podobným způsobem ovlivnil Dixie Chopper značku Jacobsen. Dixie, známý jako výrobce nejrychlejší sekačky na světě, rozšířil náš dosah i do spotřebitelského a komerčního sektoru, včetně zajištění obecních služeb.

Textron pod Donnellyho vedením nadále realizuje své finanční a provozní strategie a stále se mu daří zvyšovat hodnotu jmění všech akcionářů a investorů. V kombinaci s portfoliem renomovaných značek a celosvětových špičkových moderních technologických produktů má společnost Textron a jeho zákazníci ideální vyhlídky a příležitosti do budoucna.

 

Sortiment vyráběných filtrů:

56523, 56523, 7516361, 7516361, 7583216, 7583216, 9314475, 9314475, 9314476, 9314476, 9640035103, 9640035103, 9640146103, 9640146103, 9640146105, 9640146105, 9640509103, 9640509103, 9640509150, 9640509150, 9640509151, 9640509151, 9640509152, 9640509152, 9640509190, 9640509190, 9640510103, 9640510103, 9640510113, 9640510113, 9640510150, 9640510150, 9640510151, 9640510151, 9640510152, 9640510152, 9640510190, 9640510190, 9640511150, 9640511150, 9640511151, 9640511151, 9640511152, 9640511152, 9640512103, 9640512103, 9640512105, 9640512105, 9640512112, 9640512112, 9640512113, 9640512113, 9640512114, 9640512114, 9640512115, 9640512115, 9640512150, 9640512150, 9640512151, 9640512151, 9640512152, 9640512152, 9640513103, 9640513103, 9640513105, 9640513105, 9640513150, 9640513150, 9640513151, 9640513151, 9640513152, 9640513152, 9640514105, 9640514105, 9640514114, 9640514114, 9650513153, 9650513153, 9650514154, 9650514154, 9700007151, 9700007151, CF50E10, CF50E10, CFSE-10-100, CFSE-100-100, CFSE-100-100-3, CFSE-100-100-3, CFSE-101-003, CFSE-101-003, CFSE-20-100, CFSE-20-100-3, CFSE-20-100-3, CFSE-30-100, CFSE-30-100-3, CFSE-30-100-3, CFSE-31-00, CFSE-31-00, CFSE-31-003, CFSE-31-003, CFSE-40-100, CFSE-40-100, CFSE-40-100-3, CFSE-40-100-3, CFSE-50-100, CFSE-50-100, CFSE-50-100-3, CFSE-50-100-3, CFSE-51-00, CFSE-51-00, CFSE-51-00-3, CFSE-51-00-3, CFSE-75-100, CFSE-75-100, CFSE-75-100-3, CFSE-75-100-3, CU10010, CU10010, CU10025, CU10025, CU10025N, CU110010, CU110010, CU110010N, CU110010N, CU110025, CU110025, CU110025N, CU110025N, CU1100CC, CU1100CC, CU1100DC, CU1100DC, CU1100HC, CU1100HC, CU200M25, CU200M25, CU25010, CU25010, CU25010F, CU25010F, CU25010N, CU25010N, CU250149S, CU250149S, CU25025, CU25025, CU25025F, CU25025F, CU25025N, CU25025N, CU25025S, CU25025S, CU2503, CU2503, CU2503F, CU2503F, CU2503N, CU2503N, CU2505, CU2505, CU25060, CU25060, CU25074S, CU25074S, CU250BC, CU250BC, CU250CC, CU250CC, CU250DC, CU250DC, CU4010, CU4010, CU4025N, CU4025N, CU403, CU403, CU63010, CU63010, CU63010F, CU63010F, CU63010N, CU63010N, CU630149, CU630149, CU630149S, CU630149S, CU63025, CU63025, CU63025N, CU63025N, CU63025S, CU63025S, CU63025SYN, CU63025SYN, CU6305, CU6305, CU63060S, CU63060S, CU630BC, CU630BC, CU630CC, CU630CC, CU630DC, CU630DC, CU85010, CU85010, DP83150GFB, DP83150GFB, DP83150GFV, DP83150GFV, DP83150HFB, DP83150HFB, DP83150HFV, DP83150HFV, DP83150JFB, DP83150JFB, DP83150JFV, DP83150JFV, DP83150KFB, DP83150KFB, DP83150KFV, DP83150KFV, DP83250GFB, DP83250GFB, DP83250GFV, DP83250GFV, DP83250HFB, DP83250HFB, DP83250HFV, DP83250HFV, DP83250JFB, DP83250JFB, DP83250JFV, DP83250JFV, DP83250KFB, DP83250KFB, DP83250KFV, DP83250KFV, F-25-10F, F-25-3F, F1L025HCB, F1L025HCB, F2510F, F2510NM, F2510NM, F2520238S, F2520238S, F2520250W, F2520250W, F2525NM, F2525NM, F253F, F253NM, F253NM, F3F020DCB, F3F020DCB, F3F050PCB, F3F050PCB, F4E-040-EC-V, F4E-050-CC-B, F4E-050-HC-B, F4E030BCB, F4E030BCB, F4E030CCB, F4E030CCB, F4E030DCB, F4E030DCB, F4E030ECB, F4E030ECB, F4E030FCB, F4E030FCB, F4E035CCB, F4E035CCB, F4E035DCB, F4E035DCB, F4E040BCB, F4E040BCB, F4E040CCB, F4E040CCB, F4E040DCB, F4E040DCB, F4E040ECB, F4E040ECB, F4E040ECV, F4E040FCB, F4E040FCB, F4E040JCB, F4E040JCB, F4E050BCB, F4E050BCB, F4E050CCB, F4E050CCB, F4E050DCB, F4E050DCB, F4E050GCB, F4E050GCB, F4E050HCB, F4E050HCB, F4E050JCB, F4E050JCB, F4E050KCB, F4E050KCB, F4E055CCB, F4E055CCB, F4E070BCB, F4E070BCB, F4E070CCB, F4E070CCB, F4E070DCB, F4E070DCB, F4E070ECB, F4E070ECB, F4E070FCB, F4E070FCB, F4E070FCV, F4E070FCV, F4E070GCB, F4E070GCB, F4E070HCB, F4E070HCB, F4E070HCV, F4E070HCV, F4E070JCB, F4E070JCB, F4E070JCV, F4E070JCV, F4E070KCB, F4E070KCB, F4F030BCB, F4F030BCB, F4F030CCB, F4F030CCB, F4F030DCB, F4F030DCB, F4F030GCB, F4F030GCB, F4F030HCB, F4F030HCB, F4F030JCB, F4F030JCB, F4F040BCB, F4F040BCB, F4F040CCB, F4F040CCB, F4F040DCB, F4F040DCB, F4F040GCB, F4F040GCB, F4F040HCB, F4F040HCB, F4F040JCB, F4F040JCB, F4S050TCB, F4S050TCB, F4S050UCB, F4S050UCB, F4S050UCV, F4S050UCV, F5D025DC, F5D050BC, F5D050BC, F5D050CC, F5D050CC, F5D050DC, F5D050DC, FK010GGB, FK010GGB, FK010GGV, FK010GGV, FK010GUB, FK010GUB, FK010GUV, FK010GUV, FK010HGB, FK010HGB, FK010HGV, FK010HGV, FK010JCV, FK010JCV, FK010JGB, FK010JGB, FK010JGV, FK010JGV, FK010JUB, FK010JUB, FK010JUV, FK010JUV, FK010KGB, FK010KGB, FK010KGV, FK010KGV, FK020GGB, FK020GGB, FK020GGV, FK020GGV, FK020GUB, FK020GUB, FK020GUV, FK020GUV, FK020HGB, FK020HGB, FK020HGV, FK020HGV, FK020JGB, FK020JGB, FK020JGV, FK020JGV, FK020JUB, FK020JUB, FK020JUV, FK020JUV, FK020KGB, FK020KGB, FK020KGV, FK020KGV, FR2010N, FR2010N, FR2025N, FR2025N, FR5010N, FR5010N, FR5025N, FR5025N, H8210, H8210, H83150KDB, H83150KDB, H83250GDB, H83250GDB, H83250JDB, H83250JDB, H83250KDB, H83250KDB, HF3015GFB, HF3015GFB, HF3015GFV, HF3015GFV, HF3015GUB, HF3015GUB, HF3015GUV, HF3015GUV, HF3015HFB, HF3015HFB, HF3015HFV, HF3015HFV, HF3015JFB, HF3015JFB, HF3015JFV, HF3015JFV, HF3015JUB, HF3015JUB, HF3015JUV, HF3015JUV, HF3015KFB, HF3015KFB, HF3015KFV, HF3015KFV, HF3030GFB, HF3030GFB, HF3030GFV, HF3030GFV, HF3030GUB, HF3030GUB, HF3030GUV, HF3030GUV, HF3030HFB, HF3030HFB, HF3030HFV, HF3030HFV, HF3030JFB, HF3030JFB, HF3030JFV, HF3030JFV, HF3030JUB, HF3030JUB, HF3030JUV, HF3030JUV, HF3030KFB, HF3030KFB, HF3030KFV, HF3030KFV, HF3050GFB, HF3050GFB, HF3050GFV, HF3050GFV, HF3050GUB, HF3050GUB, HF3050GUV, HF3050GUV, HF3050HFB, HF3050HFB, HF3050HFV, HF3050HFV, HF3050JFB, HF3050JFB, HF3050JFV, HF3050JFV, HF3050JUB, HF3050JUB, HF3050JUV, HF3050JUV, HF3050KFB, HF3050KFB, HF3050KFV, HF3050KFV, HF3060GFB, HF3060GFB, HF3060GFV, HF3060GFV, HF3060GUB, HF3060GUB, HF3060GUV, HF3060GUV, HF3060HFB, HF3060HFB, HF3060HFV, HF3060HFV, HF3060JFB, HF3060JFB, HF3060JFV, HF3060JFV, HF3060JUB, HF3060JUB, HF3060JUV, HF3060JUV, HF3060KFB, HF3060KFB, HF3060KFV, HF3060KFV, HF4050BCB, HF4050BCB, HF4050CCB, HF4050CCB, HF4050DCB, HF4050DCB, HF4050GFB, HF4050GFB, HF4050GFV, HF4050GFV, HF4050HFB, HF4050HFB, HF4050HFV, HF4050HFV, HF4050JFB, HF4050JFB, HF4050JFV, HF4050JFV, HF4050KFB, HF4050KFB, HF4050KFV, HF4050KFV, HPE8210NOM, HPE8210NOM, HPE9110NOM, HPE9110NOM, P83100GFB, P83100GFB, P83100GFV, P83100GFV, P83100HFB, P83100HFB, P83100HFV, P83100HFV, P83100JFB, P83100JFB, P83100KFB, P83100KFB, P83100KFV, P83100KFV, P83150GFB, P83150GFB, P83150GFV, P83150GFV, P83150HFB, P83150HFB, P83150HFV, P83150HFV, P83150JFB, P83150JFB, P83150JFV, P83150JFV, P83150KFB, P83150KFB, P83150KFV, P83150KFV, P83250GFB, P83250GFB, P83250GFV, P83250GFV, P83250HFB, P83250HFB, P83250HFV, P83250HFV, P83250JFB, P83250JFB, P83250JFV, P83250JFV, P83250KFB, P83250KFB, P83250KFV, P83250KFV, P89150HFB, P89150HFB, P89150HFV, P89150HFV, P94100GFB, P94100GFB, P94100GUV, P94100GUV, P94100HFB, P94100HFB, P94150GFB, P94150GFB, P94150HFB, P94150HFB, P94200GFB, P94200GFB, P94200HFB, P94200HFB, P96030GFB, P96030GFB, P96030GUB, P96030GUB, P96030GUV, P96030GUV, P96030HFB, P96030HFB, P96030JFB, P96030JFB, P96030JUB, P96030JUB, P96030JUV, P96030JUV, P96060GFB, P96060GFB, P96060GFV, P96060GFV, P96060HFB, P96060HFB, P96060HFV, P96060HFV, P96060JFB, P96060JFB, P96060JFV, P96060JFV, P96060JUB, P96060JUB, P96060JUH, P96060JUH, P96060JUV, P96060JUV, P96060KFB, P96060KFB, P96060KFV, P96060KFV, P98015GGB, P98015GGB, P98015GGV, P98015GGV, P98015GUB, P98015GUB, P98015GUV, P98015GUV, P98015HGB, P98015HGB, P98015HGV, P98015HGV, P98015JGB, P98015JGB, P98015JGV, P98015JGV, P98015JUB, P98015JUB, P98015JUV, P98015JUV, P98015KGB, P98015KGB, P98015KGV, P98015KGV, P98030GGB, P98030GGB, P98030GGV, P98030GGV, P98030GUB, P98030GUB, P98030GUV, P98030GUV, P98030HGB, P98030HGB, P98030HGV, P98030HGV, P98030JGB, P98030JGB, P98030JGV, P98030JGV, P98030JUB, P98030JUB, P98030JUV, P98030JUV, P98030KGB, P98030KGB, P98030KGV, P98030KGV, P98050GGB, P98050GGB, P98050GGV, P98050GGV, P98050GUB, P98050GUB, P98050GUV, P98050GUV, P98050HGB, P98050HGB, P98050HGV, P98050HGV, P98050JGB, P98050JGB, P98050JGV, P98050JGV, P98050JUB, P98050JUB, P98050JUV, P98050JUV, P99100GUB, P99100GUB, P99100GUV, P99100GUV, P99100JUB, P99100JUB, P99100JUV, P99100JUV, P99150GUB, P99150GUB, P99150GUV, P99150GUV, P99150JUB, P99150JUB, P99150JUV, P99150JUV, PG015CH, PG015CH, PG015CU, PG015CU, PG015GH, PG015GH, PG015GU, PG015GU, PG015HH, PG015HH, PG015HU, PG015HU, PG015JH, PG015JH, PG015JU, PG015JU, PG015KH, PG015KH, PG015KU, PG015KU, PG025CH, PG025CH, PG025CU, PG025CU, PG025DH, PG025DH, PG025GH, PG025GH, PG025GU, PG025GU, PG025HH, PG025HH, PG025HU, PG025HU, PG025JH, PG025JH, PG025JU, PG025JU, PG025KU, PG025KU, PG030CU, PG030CU, PG030DH, PG030DH, PG030GH, PG030GH, PG030GU, PG030GU, PG030HH, PG030HH, PG030HU, PG030HU, PG030JH, PG030JH, PG030JU, PG030JU, PG030KH, PG030KH, PG050CH, PG050CH, PG050CU, PG050CU, PG050DH, PG050DH, PG050GH, PG050GH, PG050GU, PG050GU, PG050HH, PG050HH, PG050HU, PG050HU, PG050JH, PG050JH, PG050JU, PG050JU, PG080CH, PG080CH, PG080CU, PG080CU, PG080GH, PG080GH, PG080GU, PG080GU, PG080HH, PG080HH, PG080HU, PG080HU, PG080JH, PG080JH, PG080JU, PG080JU, PG080KH, PG080KH, PG120CH, PG120CH, PG120CU, PG120CU, PG120GH, PG120GH, PG120GU, PG120GU, PG120HH, PG120HH, PG120HU, PG120HU, PG120JH, PG120JH, PG120JU, PG120JU, RSE3010, RSE3010, RSE3010N, RSE3010N, RSE3025, RSE3025, RSE3025N, RSE3025N, RSE305, RSE305, RSE3510, RSE3510, RSE3525, RSE3525, RSE4010, RSE4010, RSE4025, RSE4025, RSE5010, RSE5010, RSE5010F, RSE5010F, RSE5010N, RSE5010N, RSE5025, RSE5025, RSE5025N, RSE5025N, RSE503, RSE503, RSE503N, RSE503N, RSE5040, RSE5040, RSE505125, RSE505125, RSE5510, RSE5510, RSE5510N, RSE5510N, RSE5525, RSE5525, RSE5525N, RSE5525N, RSE555, RSE555, RSE555N, RSE555N, RSE7010, RSE7010, RSE7010N, RSE7010N, RSE7025, RSE7025, RSE7025N, RSE7025N

Poptávka filtru

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.