MACK

Hostorie společnosti

1890 – John M „Jack“ Mack se stává zaměstnancem firmy Fallesen & Berry vyrábějící kočáry a nákladní vozy se sídlem v newyorském Brooklynu.

 

1893 – Jack Mack se svým bratrem Augustem F. Mackem kupuje firmu Fallesen & Berry.

1894 – William C. Mack, do té doby provozující automobilku ve Scrantonu v Pensylvánii, se připojuje k obchodním aktivitám svých bratrů.

Jelikož kočáry se již přestávají vyrábět, soustředí bratři Mackové své úsilí na výrobu nákladních vozů. Přibližně v této době začínají experimentovat s vozidly na parní a elektrický pohon.  

 

1900 – Počátek dvacátého století se nese ve znamení revolučních počinů a vynálezů, jejichž význam oceňujeme i v dnešní době. V roce 1903 Willis Carrier zavádí první klimatizační jednotku, bratři Orville and Wilbur Wrightové podnikají svůj první úspěšný let na stroji Kitty  Hawk a v roce 1908 Henry Ford představuje svůj automobil Model T.

V téže době již také bratři Mackové začínají udávat výrobní tempo v oblasti zcela nového způsobu komerční dopravy. V duchu zmíněných revolučních vynálezů má i John Mack svou vizi nejodolnějšího nákladního automobilu vybaveného nejvýkonnějším motorem na světě. Svými revolučními projekty a produkty zahajují tradici špičkové inovace, kterou firma uplatňuje až dodnes. Již druhý typ vozu je vybaven motory Mack vyznačující se dnes již tradičně vyváženým konstrukčním řešením (spočívající v integraci hnací jednotky a konstrukce vozidla za účelem maximalizace parametrů výkonu).

John Mack má již za sebou řadu let strávenou výzkumem a experimenty s vlastním konstrukčním řešením motorizovaných nákladních vozů, a svůj první výrobní závod otevírá společně se svými bratry v roce 1900. První plody svého počinu sklízí již v témže roce, kdy bratři přicházejí se svým prvním úspěšným dopravním prostředkem – autobusem o výkonu 40 HP a kapacitě pro 20 cestujících. Tento autobus, původně určený pro koncesionáře organizovaných turistických výletů Isaaca Harrise, osm let slouží pro výletníky ve veřejném parku v Brooklynu, než je následně upraven na nákladní automobil, který, jako první z dlouhé řady nákladních automobilů Mack, na svých cestách najel miliony mil. Úspěch a renomé značky „Old No. 9“ pokládá základy bezprecedenčního rozvoje tohoto průmyslového odvětví, načež si firma získává díky svým jedinečným a špičkovým produktům skvělou a již standardně vysokou reputaci.

Bratři Mackové se v té době také zabývají opravárenskou činností.

Firma Mack byla po řadu let známa svým reklamním sloganem, zejména ve spojení s výrobou autobusů, „První Mack byl autobus a první autobus byl Mack“.

Skutečnou inspirací pro konstrukci velkého komerčního motorového nákladního automobilu byla údajně projížďka v novém sousedově automobilu Winton vybaveném dvouválcovým motorem. Jeho sousedem byl jistý Theodor Heilbron, kapitán soukromé plachetnice Williama Randolpha Hearsta, jenž bydlel na 33. Avenue, jeden blok od Mackovy dílny na Atlantic Avenue. Projížďka se nejspíš uskutečnila na podzim 1902, tedy v době, kdy již byl světu představen nový autokar Winton. Jedinečné parametry nového vozu Winton bratry Mackovy přímo nadchly a dodaly jim další tvůrčí elán, který se zanedlouho projevil v nových nápadech na vývoj zážehových motorů a motorových vozidel.

Mack Brothers Company nachází své sídlo v New Yorku a je vedena trojicí ředitelů, bratry Johnem, Augustem a Williamem Mackovými.

1900–1960 – Mack vyrábí autobusy různých typů a modelů, tj. více než 22 000 vozů ve školní, dálkové, příměstské nebo meziměstské verzi. Autobusy Mack slouží také jako poštovní či policejní vozy, nebo také jako mobilní rentgenové stanice, ať už pro zdravotnictví nebo technické účely v podzemních dopravních linkách.

Mack je jedním z prvních výrobců, kteří montují kabinu řidiče přímo nad motorem, což je řešení poskytující řidičům lepší viditelnost i manévrovatelnost, zejména v rušných městských ulicích. Jeho první zástupce, model „Manhattan“, byl vyroben již v roce 1905.

Gus Mack si nechává patentovat první permanentní síťový kryt chránící převodové ústrojí před poškozením způsobenými nezkušenými řidiči. Jeho bratr Jack Mack si nechává patentovat selektor umožňující řidiči přeřazovat rychlosti nahoru i dolů přímo bez mezistupně. Tato řešení z dílny bratři Macků si nechávají po řadu let montovat do svých vozidel také mnozí další výrobci.

Od roku 1905 až do roku 1980, firma Mack rovněž konstruuje lokomotivy a železniční vagóny. V období 1951–1954 firma vyrobila 40 dieselových železničních vozů s řízením vepředu.

1922 – Mateřská společnost mění název z International Motor Truck Corporation na Mack Trucks, Incorporated. Tato změna je provedena v podstatě za účelem bližší identifikace firemních produktů, zejména však, aby nebyla mylně zaměňována s výrobky konkurenční firmy International Harvester Company. Název International Motor Company nese dále, až do roku 1936, výrobní pobočka firmy Mack Trucks, Inc.

1929–1944 – V období let 1929 až 1944 firma Mack vyrábí 2 601 návěsů anebo přívěsů.

1933 – Období stavebního rozmachu na americkém kontinentu, v němž jednu z hlavních rolí sehrává právě firma Mack Trucks, Inc., která se podílí také na budování známé Hooverovy přehrady na řece Colorado!

1936 – Změna názvu z International Motor Company na Mack Manufacturing Corporation.

1940–1945 – Během válečných let Mack vyrábí pro spojenecké síly těžké nákladní automobily. Podobně jako jiné firmy i Mack má vlastní verzi ikonické dělnice „Rosie“ k pozvednutí morálky společného úsilí v nelehké době. Firma Mack se během 2. světové války podílela jako hlavní dodavatel také na dodávkách další speciální techniky. V tomto konfliktu spojenecké síly používali až 35 000 vozů značky Mack v různých úpravách, např. silničních tahačů, havarijních automobilů, vozidel pro přepravu osob i těžké techniky aj.

1940–1953 – Mack již řadu let vyrábí také lodní motory. Značka „Mariner“ nachází uplatnění na jachtách, lodivodských a pracovních člunech. V období 1940–1941 bylo vyrobeno celkem 16 motorů ENDM 405 (FW).

1950 – Těžké nákladní vozy Mack, série L, vyrobené v období 1940–1956, představují ukázku nadčasově stylového a velmi oblíbeného automobilu. Některé modely této série kombinují řadu hliníkových komponentů s výkonnějšími motory, aby uspokojily vysoké požadavky na dálkovou přepravu ze stran provozovatelů na západním pobřeží USA. V té době zdobí americké dálnice asi 35 000 kamionů Mack L.

1965 – Mack vyrábí požární vozy pro newyorské požární stanice. První vůz je dodán v roce 1961 a ještě téhož roku, konkrétně 12. srpna 1965, je poprvé nasazen k hašení požáru. Do vyřazení z provozu v roce 1982 registrují tyto vozy až 2200 požárních výjezdů.

1983 – Když se v roce 1983 Mack Trucks, Inc. znovu stává veřejnoprávní korporací s veřejnou emisí 15,7 milionů akcí kmenového jmění této společnosti, začíná vytvářet užší vazby se společností Renault. Počátky těchto vazeb se datují již do roku 1977, kdy obě tyto korporace vedly jednání o rozdělení působnosti středních dieselových nákladních automobilů v Severní Americe, části Střední Ameriky a Karibské oblasti. Renault a Mack uzavřely partnerství úspěšným počinem v roce 1979 v podobě zavedení vozu Mack Mid-Liner, aby mohly rovněž společně analyzovat mnohé klíčové problémy, s nimiž se obě společnosti musely v celosvětovém měřítku vypořádávat. Renault zvyšuje podíl na 40 procent.

1990 – Mack Trucks, Inc. přechází do plného vlastnictví společnosti Renault V.I., kde působí jako jedna z jeho poboček a současně jeden z největších výrobců těžkých dieselových nákladních automobilů, včetně hlavních komponentů, a stává se pevným článkem obchodního uskupení Renault Group.

Po zavedení technologie V-MAC Electronic Engine Control System v roce 1990 jsou stávající řady motorů schopny nabízet zákazníkům bezprecedentně kvalitnější regulaci výkonových parametrů a jejich nastavení dle individuálních požadavků. Systém V-MAC inspiroval k vývoji dalších inovačních technologií jako je tempomat nebo duální výstup odběru energie.

Mack si nechává patentovat jedinečný elektronicky řízený systém variabilního časování vstřikování používaný výhradně na svých motorech E7. Systém označovaný jako Econovance Variable Injection Timing optimalizuje spotřebu paliva a snižuje emise spalin do ovzduší. V roce 1991 Mack vyvíjí další úsporné zařízení High Swirl/Moderately High Injection Pressure Combustion System vyznačující se schopností vytvářet ve svých motorech E7 a E9 optimální směsi dieselového paliva se vzduchem. Systém zvyšuje účinnost spalování a tím i šetří palivo, snižuje emise spalin, udržuje viskozitu oleje a tedy i prodlužuje intervaly stanovené pro jeho výměnu.

2000 – 18. prosince 2000 schvaluje Ministerstvo spravedlnosti Spojených států převod společnosti Mack do vlastnictví švédské společnosti AB Volvo.

Mack slaví sté výročí založení.

Na trhu se objevují nové stavební nákladní automobily série Granite kombinující tradiční špičkové aplikace Mack s moderním stylem a vylepšeným komfortem kabiny řidiče.

2009 – Mack stěhuje své ředitelství z pensylvánského Allentownu do areálu společnosti Volvo Group v Greensboro v Severní Karolině, především kvůli zajištění podobných funkcí pro nákladní vozy obou značek, tj. Volvo i Mack, používané na území Severní Ameriky.

Vývojové a testovací středisko společnosti Mack (Mack Engineering Development & Test Center- ED&TC) přesouvá své kapacity do areálu společnosti Volvo Group v Greensboro.

Výroba nákladních vozů Mack Highway se stěhuje z New River Valley ve Virginii do prostoru výrobního závodu v pensylvánském městečku Macungie. Poprvé za osmdesát let existence firmy se všechna vozidla značky Mack vyrábějí v areálu jednoho výrobního závodu.

2010 – Motory MP7, MP8 a MP10 jsou vybaveny technologií SCR (selektivní katalytické redukce), jež výrazně zvyšuje ukazatele úspory paliva a výkonu při nadstandardním plnění emisních požadavků stanovených na rok 2010.

Zavedení plně automatické dvanáctistupňové převodovky m DRIVE zajišťující vysoce kvalitní řízení vozu, hospodárný provoz a dlouhou životnost na dálnicích i na ostatních vozovkách.

V areálu bývalého Vývojového a testovacího střediska (ED&TC) je zřízeno Zákaznické centrum společnosti Mack  (The Mack Customer Center), které kromě jiného slouží jako prezentační místnost nových produktů firmy Mack a také se v něm nachází přestěhované muzeum. Zákazníci i veřejnost mají nyní možnost zažít na jednom místě minulost i současnost této významné firmy. Kromě toho se zde nachází Centrum úprav vozidel (Vehicle Modification Center), Oddělení vyřizování zákaznických objednávek (Customer Order Fulfillment) a Regionální úřady.

Nový model nákladního vozu Titan je vybaven nově vyvinutým šestnáctilitrovým motorem MP10, jehož výkon 605 HP plně uspokojuje tržní nároky kladené na těžkou přepravní techniku.

2014 – Odhalení nového firemního loga a sloganu „Born Ready“ (dosl. přel. „připraven od narození“), jehož prostřednictvím Mack získává elegantnější vizáž vyjadřující progresivní přístup, který firma v rámci vývoje svých produktů a služeb vždy prosazuje.

 

Sortiment vyráběných filtrů:

0815D000, 0815D00025, 1008553, 1008553, 100855T, 100855T, 121SB38, 121SB45, 123716, 123716, 126517, 126517, 152979, 152979, 16MD21, 16MD22, 16MD23, 16MD24, 16MD27, 1906, 1906, 1MD374, 1MD374, 20009, 20009, 20010, 20010, 213233, 213233, 2133, 2133, 213394, 213394, 2133WD107, 2133WD107, 213428, 213428, 215-SB-121-KIT, 215-SB-195, 215SB121, 215SB134A, 215SB192, 215SB192A, 215SB193, 215SB193A, 215SB194, 215SB203, 215SB203, 215SB210, 2191P100, 2191P100, 2191P100853, 2191P100853, 2191P100890, 2191P100890, 2191P101066, 2191P101066, 2191P101203, 2191P101203, 2191P101234, 2191P101234, 2191P101237, 2191P101237, 2191P101240, 2191P101240, 2191P101243, 2191P101243, 2191P101760, 2191P101760, 2191P102, 2191P102, 2191P102090, 2191P102090, 2191P112188, 2191P112188, 2191P116918, 2191P116918, 2191P117332, 2191P117332, 2191P117797, 2191P117797, 2191P117808, 2191P117808, 2191P1240, 2191P1240, 2191P1243, 2191P1243, 2191P126860, 2191P126860, 2191P138427, 2191P138427, 2191P150706, 2191P150706, 2191P150706, 2191P15839, 2191P15839, 2191P16973, 2191P16973, 2191P17056, 2191P17056, 2191P17064, 2191P17064, 2191P17565, 2191P17565, 2191P176, 2191P176, 2191P1760, 2191P1760, 2191P17665, 2191P17665, 2191P18376, 2191P18376, 2191P18490, 2191P18490, 2191P775100, 2191P775100, 221115, 221115, 221137, 221137, 221140, 221140, 221144, 221144, 221145, 221145, 221155, 221155, 221176, 221176, 221184, 221184, 221224, 221224, 221238, 221238, 221239, 221239, 221244, 221244, 236GB114, 236GB114, 236GB117, 236GB117, 236GB122, 236GB122, 236GB123A, 236GB123A, 236GB123A, 236GB13, 236GB13, 236GB16, 236GB16, 236GB16, 236GB217, 236GB217, 236GB219, 236GB219, 236GB222, 236GB223, 236GB223, 236GB223, 236GB23, 236GB23, 236GB232, 236GB232, 236GB233, 236GB233, 236GB234, 236GB234, 236GB235, 236GB235, 236GB238, 236GB238, 236GB238, 236GB238, 236GB238, 236GB240, 236GB240, 236GB240, 236GB241, 236GB241, 236GB244, 236GB244, 236GB244A, 236GB244A, 236GB244B, 236GB244B, 236GB245M, 236GB245M, 236GB254, 236GB254, 236GB27, 236GB27, 236GB28, 236GB28, 236GB28B, 236GB28B, 236GB28D, 236GB28D, 236GB29, 236GB29, 236GB311, 236GB311, 236GB311A, 236GB311A, 236GB312, 236GB312, 236GB314, 236GB314, 236GB314A, 236GB314A, 236GB321P, 236GB321P, 236GB33, 236GB33, 236GB33, 236GB34, 236GB34, 236GB35, 236GB35, 236GB35A, 236GB35A, 236GB36, 236GB36, 236GB38, 236GB38, 236GB38, 236GB38, 236GB38, 236GB39, 236GB39, 237GB13, 237GB13, 237GB16, 237GB16, 237GB18, 237GB18, 237GB21, 237GB21, 237GB21A, 237GB21A, 237GB21E, 237GB21E, 237GB27, 237GB27, 237GB28, 237GB28, 237GB28, 237GB29, 237GB29, 237GB29A, 237GB29A, 240-GC-1550BP1, 240-GC-552, 240-GC-556A, 240-GC-564, 25-MF-435D, 250242, 250242, 255SB121, 25MD19328, 25MF-314, 25MF-314A, 25MF-436, 25MF-436A, 25MF212P2, 25MF212P2, 25MF214, 25MF214, 25MF214P2, 25MF214P2, 25MF314, 25MF314, 25MF314A, 25MF314A, 25MF314B, 25MF314B, 25MF418, 25MF418, 25MF422, 25MF422, 25MF428, 25MF428, 25MF428A, 25MF428A, 25MF429, 25MF429, 25MF429A, 25MF429A, 25MF430, 25MF430, 25MF430, 25MF430, 25MF435, 25MF435, 25MF435A, 25MF435A, 25MF435B, 25MF435B, 25MF435B, 25MF435B, 25MF436, 25MF436, 25MF436A, 25MF436B, 25MF436B, 279GB210, 279GB210, 2MD-19229, 2MD-4128M, 2MD02134, 2MD02134, 2MD1108, 2MD1108, 2MD1130P1, 2MD1130P1, 2MD1130P2, 2MD1130P2, 2MD1130P3, 2MD1130P3, 2MD1130P4, 2MD1130P4, 2MD1170, 2MD154, 2MD154, 2MD186, 2MD186, 2MD19314, 2MD19314, 2MD19322, 2MD19322, 2MD19326, 2MD19326, 2MD19327, 2MD19327, 2MD19328, 2MD19328, 2MD19329, 2MD19329, 2MD196, 2MD196, 2MD198, 2MD198, 2MD198-2, 2MD1982, 2MD2130, 2MD2130, 2MD2133, 2MD2133, 2MD2134A, 2MD2134A, 2MD2134AP8, 2MD2135, 2MD2135, 2MD2137, 2MD2137, 2MD2143P2, 2MD2143P2, 2MD2147, 2MD2147, 2MD2151, 2MD2151, 2MD2152, 2MD2152, 2MD2153, 2MD2153, 2MD2159, 2MD2159, 2MD29337, 2MD29337, 2MD29337P3, 2MD29349, 2MD29349, 2MD29350, 2MD29350, 2MD31-3, 2MD3102, 2MD3102, 2MD3103, 2MD3103, 2MD3103-1, 2MD31031, 2MD3108, 2MD3108, 2MD3110, 2MD3110, 2MD3116, 2MD3116, 2MD3129, 2MD3129, 2MD313, 2MD3130, 2MD3130, 2MD3131, 2MD3131, 2MD3131, 2MD3138, 2MD3138, 2MD3141, 2MD3141, 2MD3141P, 2MD3141P, 2MD3156, 2MD3156, 2MD3156, 2MD3156P1, 2MD3156P1, 2MD3156P1, 2MD3156P2, 2MD3156P2, 2MD3156P3, 2MD3156P3, 2MD3161P3, 2MD3161P3, 2MD3165, 2MD3165, 2MD3166, 2MD3178, 2MD3178, 2MD3179, 2MD3179, 2MD3229, 2MD3229, 2MD334, 2MD334, 2MD352, 2MD352, 2MD353, 2MD353, 2MD354, 2MD354, 2MD356, 2MD356, 2MD362, 2MD362, 2MD374, 2MD374, 2MD375, 2MD375, 2MD375P1, 2MD375P1, 2MD376, 2MD376, 2MD390, 2MD390, 2MD39323, 2MD39323, 2MD394, 2MD394, 2MD396, 2MD396, 2MD397, 2MD397, 2MD4002, 2MD4002, 2MD4003, 2MD4003, 2MD4004, 2MD4004, 2MD4007, 2MD4007, 2MD4010, 2MD4010, 2MD412, 2MD412, 2MD4121, 2MD4121, 2MD4122, 2MD4122, 2MD4128M, 2MD4139M, 2MD4139M, 2MD415, 2MD415, 2MD416, 2MD416, 2MD419, 2MD419, 2MD419P1, 2MD419P1, 2MD419P1, 2MD419P2, 2MD419P2, 2MD422, 2MD422, 2MD423, 2MD423, 2MD424, 2MD424, 2MD428, 2MD428, 2MD433, 2MD433, 2MD436, 2MD436, 2MD443, 2MD443, 2MD445, 2MD445, 2MD455AP2, 2MD455AP2, 2MD471, 2MD471, 2MD473, 2MD473P1, 2MD473P1, 2MD477, 2MD477, 2MD482, 2MD482, 2MD489, 2MD489, 2MD491, 2MD491, 2MD492, 2MD492, 2MD492, 2MD493, 2MD493, 2MD493, 2MD49303A, 2MD49303A, 2MD49305, 2MD49305, 2MD49309, 2MD49309, 2MD49315, 2MD49315, 2MD49316, 2MD49316, 2MD495, 2MD495, 2MD495, 2MD495A, 2MD496, 2MD496, 2MD496, 2MD497, 2MD497, 2MD497, 2MD498, 2MD498, 2MD498, 2MDA1136, 2MDA1136, 2MDA1136, 2MDA19318, 2MDA19318, 2MP142, 2MP142, 2MP412, 2MP412, 301SD19, 301SD19, 301SD19, 301SD19A, 301SD19A, 301SD19B, 301SD19B, 301SD19B, 3076-240022, 3076145756, 3076145756, 343SB87, 38004, 38004, 39QC137, 39QC137, 39QC4123A, 39QC4123A, 39QCA498P2, 39QCA498P2, 43-SB-36, 43BA15, 43BA15, 43BA17, 43BA17, 43SB15, 43SB15, 43SB23, 43SB23, 43SB27, 43SB27, 43SB28, 43SB28, 43SB30, 43SB30, 43SB32, 43SB32, 43SB34, 43SB34, 43SB34, 43SB35, 43SB35, 43SB36, 43SB36, 43SB36, 43SB36, 43SB36, 43SB37, 43SB37, 43SB37, 43SB37, 43SB37, 43SB38, 43SB38, 43SB40, 43SB40, 43SB41, 43SB41, 43SB41, 43SB43, 43SB43, 43SB43, 43SBA15, 43SBA15, 43SBA17, 43SBA17, 43SBA27, 43SBA27, 43SBA30, 43SBA30, 43SH23, 43SH23, 44758, 45SH23, 45SH23, 47SB38, 483-GB-218, 483-GB-219A, 483-GB-247, 483-GB-319, 483GB122, 483GB122, 483GB215, 483GB215, 483GB218, 483GB218, 483GB218A, 483GB218A, 483GB218B, 483GB218B, 483GB218C, 483GB218C, 483GB219, 483GB219, 483GB219A, 483GB219A, 483GB219B, 483GB219B, 483GB219C, 483GB219C, 483GB219C, 483GB233, 483GB234, 483GB319BP3, 483GB319BP3, 483GB335AP1, 483GB335AP1, 483GB36A, 483GB36A, 483GB430, 483GB430, 483GB431, 483GB431, 483GB433, 483GB433, 483GB433B, 483GB433B, 483GB435, 483GB435, 483GB440, 483GB440, 483GB441, 483GB441, 483GB444, 483GB444, 483GB445, 483GB445, 483GB445, 483GB446, 483GB446, 483GB465, 483GB465, 483GB465, 483GB470AM, 483GB470M, 483GB470M, 483GB470M, 483GB471M, 483GB471M, 483GB471M, 483GB472M, 483GB472M, 483GB472M, 484GB219A, 484GB219A, 484GB219A, 485-GB-3111, 485-GB-3191, 485-GB-3191, 485-GB-3191-A, 485-GB-3191B, 485-GB-4192A, 485-GBA-3219C, 485-GBA-3219D, 485GB1138, 485GB247, 485GB247, 485GB267P2, 485GB267P2, 485GB3100, 485GB3116P1, 485GB3116P1, 485GB3116P5, 485GB3116P5, 485GB311A, 485GB311A, 485GB3160, 485GB3160, 485GB3191, 485GB3191, 485GB3191A, 485GB3191A, 485GB3191B, 485GB3191B, 485GB3191C, 485GB3191C, 485GB3219A, 485GB3219A, 485GB3219B, 485GB3219B, 485GB3219B, 485GB3219C, 485GB3219C, 485GB3219D, 485GB3219D, 485GB39343, 485GB39343, 485GB39343P2, 485GB39343P2, 485GB4192, 485GB4192, 485GB4348, 485GB4348, 485GB4355, 485GB4360M, 485GBA3219A, 485GBA3219A, 485GBA3219B, 485GBA3219B, 485GBS1138, 485GBS1138, 49303A, 49303A, 5000133546, 5000133555, 5000541768, 513642, 513642, 519354, 519354, 57-GC-2120A, 57-MD-21 , 57-MD-21A, 57-MD-26, 57-MD-26X, 57-MD-29301, 57-MD-29305, 57-MD-29305P2, 57-MD-31, 57-MD-31A, 57-MD-33, 57-MD-37, 57-MD-37, 57-MD-37D, 57-MD-39301/KW, 57-MD-44M, 57-MD-4519, 57GB2134, 57GC2120, 57GC2120B, 57GC2120B, 57GC2120B, 57GC2120C, 57GC2134, 57GC2134, 57GC2134A, 57GC2134A, 57GC2135, 57GC2136, 57GC2136B, 57GC2177, 57GC2177, 57GC2183, 57GC2187, 57GC2187, 57GC2188A, 57GC286, 57GC286, 57GC294, 57GC294A, 57GC294B, 57GC294B, 57GC294B, 57GC295, 57GC295A, 57GC296, 57GC297, 57GC298, 57MD21, 57MD21, 57MD21A, 57MD21A, 57MD23, 57MD24, 57MD24, 57MD25, 57MD25, 57MD25P2, 57MD25P2, 57MD26, 57MD26, 57MD27, 57MD27, 57MD29301, 57MD29301, 57MD29305, 57MD29305P1, 57MD29305P1, 57MD29305P2, 57MD29305P2, 57MD29306, 57MD29306, 57MD29307, 57MD29307, 57MD29503, 57MD29503, 57MD31, 57MD31, 57MD310, 57MD310, 57MD311, 57MD311, 57MD312, 57MD312, 57MD313, 57MD313, 57MD313, 57MD314, 57MD314, 57MD31A, 57MD31A, 57MD32, 57MD32, 57MD33, 57MD33, 57MD35, 57MD35, 57MD36M, 57MD36M, 57MD36M2, 57MD36M2, 57MD36P2, 57MD37M, 57MD37M, 57MD39301, 57MD39301, 57MD41, 57MD41, 57MD41M, 57MD41M, 57MD42, 57MD42, 57MD42M, 57MD42M, 57MD44M, 57MD44M, 57MD45M, 57MD45M, 57MD46M, 57MD46M, 57MD47, 57MD47, 57MD48M, 583983213AF, 586395DA, 63SL12, 63SL12, 6432PER17, 6432PER17, 6BG213, 6BG213, 6BX31A, 6BX31A, 6CE254, 6CE254, 6CF254, 6CF254, 6CF268, 6CF268, 6GB123, 6GB123, 6GB405, 6GB405, 70585001858091, 81-SD-33, 81-SD-34, 815D00025, 81D21, 81D21, 81D21, 81DS24, 81DS24, 81SD00025, 81SD00025, 81SD14, 81SD14, 81SD14A, 81SD14A, 81SD17A, 81SD17A, 81SD21, 81SD21, 81SD22, 81SD22, 81SD24, 81SD24, 81SD25, 81SD25, 81SD26, 81SD26, 81SD29, 81SD29, 81SD30, 81SD30, 81SD33, 81SD33, 81SD35, 81SD35, 81SD35, 81SD40, 81SD40, 81SD42, 81SD44, 81SD44, 81SF12, 81SF12, 81SF12PAF, 81SF12PAF, 81SF14, 81SF14, 83SB14, 83SB14, 83SB15, 83SB15, 83SB15, 83SB19, 83SB19, 83SB19, 83SD15, 83SD15, 83SD15, 8813213984, 8813213984, 8813228467, 8813228467, 9424LF637, 9424LF637, BM23097, BM23097, ERS27309, ERS27309, ESI-PLUS, S1953, S3062A, S3062A, TRC34, TRC34

Poptávka filtru