BAUER COMPRESSOR

Historie celosvětově úspěšné firmy

BAUER KOMPRESSOREN je firma pyšnící se více než stoletou historií v oblasti výroby průmyslových strojů. V roce 1888 Johann Bauer, kovář z bavorského Arnsdorfu, založil firmu na výrobu zemědělských strojů, která se v roce 1946, již pod názvem BAUER KOMPRESSOREN, zaměřila především na výrobu kompresorů.

Společnost BAUER dnes již dlouhodobě zastává na trhu čelní pozice v odvětví vysokotlakých zařízení. Jsme právem hrdí na to, že do rozvoje kompresorů určených pro systémy dýchání vzduchu jsme zapojeni více než kterákoli jiná společnost.

Seznámit se s historií firmy znamená vydat se na cestu v čase, při níž vás provedeme důležitými epochami vývoje firmy na pozadí konkrétních historických událostí. Přejeme vám příjemný zážitek!

1946
Firma BAUER KOMPRESSOREN přichází na svět.
Mnichov je po druhé světové válce v troskách, proto se nelze ani divit, že Hans Bauer rozjíždí svou firmu ve sklepě svého rodinného domu na Wolfratshauser Straße.
Firma zpočátku vyrábí malé jednofázové kompresory, které v poválečném hospodářství nachází velké uplatnění a navíc jejich užití rozšiřuje i na aplikace dýchacích přístrojů a další průmyslová zařízení.

Kompresory na přídělové lístky.
V poválečném Německu bylo možné zde zobrazený kompresor K101 sehnat pouze na přídělové lístky vydávané vítěznými velmocemi za železo a bronz. Kompresor K101 stál 160 německých marek plus 10 železných a 1 bronzový přídělový lístek.

1948
Výroba nabírá na obrátkách.
Již za pouhé dva roky pociťuje firma BAUER KOMPRESSOREN první známky ekonomického oživení v Evropě. První velkou exportní zakázku představovala dodávka 30 kompresorů do Portugalska a navíc firma rozjela sériovou výrobu patnáctibarových dvoufázových jednotek.

1954
Firma se rozrůstá
BAUER překonává magickou hranici jednoho milionu marek obchodního obratu, dále staví novou výrobní halu a vyvíjí nové produkty.
Počátkem padesátých let dvacátého století stojí na Wolfratshauser Straße nový výrobní závod.

1955
BAUER staví svou koncepci na dieselovém pohonu.
K obchodnímu růstu firmy výrazně přispívá prodej mobilních dieselových kompresorů o výkonu až 140 HP.

Klasika nikdy nevyjde z módy.

BAUER poprvé přichází na trh se značkou UTILUS, novým  kompresorem určeným pro potápěče. Tato vysokotlaká jednotka se dodnes prodává po celém světě a po dlouhou řadu desetiletí stále představuje záruku spolehlivosti. Jedná se o neuvěřitelně robustní přístroj, přičemž náhradní díly pro  UTILUS 1955 jsou dostupné ještě dnes. Kompresor dodává za minutu 80 litrů nejčistšího vzduchu. Název UTILUS (latinsky „užitečný“) je akronymem vytvořeným z německých slov „Unseren Tauchern Immer Luft Und Sicherheit", což v překladu znamená „vždy bezpečný a spolehlivý zdroj vzduchu pro potápěče.“    

1959
Pozoruhodný technický počin.
Výrobek firmy BAUER uváděný pod zkratkou "K14" označuje nový čtyřfázový vysokotlaký sériový kompresor schopný dodávat 200 litrů vzduchu za minutu, který dodnes představuje jeden z nejúspěšnějších výrobků v historii firmy.

1960
Stoprocentně bezolejový kompresor.
Firma zahajuje sériovou výrobu kompresorů ROTA, představující skutečnou průlomovou novinku. Tento bezolejový rotační kompresor o tlaku do 1 baru je určen pro dlouhodobé pracovní výkony. Klasickou aplikaci pro malý kompresor ROTA představují sprejové nátěry.

1965
Další expanze značky BAUER.
BAUER staví novou továrnu v Geretsriedu a také další závody v Mnichově zaměřené na výrobu náhradních dílů a poskytování zákaznických služeb.

Výrobky pro každé staveniště.

Mobilní kompresory značky BAUER jsou dodávány na tisíce různých stavebních ploch po celém světě. Velké oblibě se těší zejména vzduchem chlazený kompresor LD2 s odstředivou spojkou, především díky snadnému startování.

Firma BAUER KOMPRESSOREN svými výrobky rovněž zabezpečuje archeologické práce v tureckém Bodrumu.

S BAUEREM po celém světě.

80 procent výrobků firmy BAUER je určeno na export, a to do všech pěti kontinentů. Největším odběratelem se stávají Spojené státy.
O roku 1956 jsou kompresory BAUER součástí vybavení zajišťujícího provoz vesmírného střediska na Mysu Canaveral.

1967
Výrobní závod v Gartenbergu.
Firma BAUER KOMPRESSOREN zaznamenává další růst, když v roce 1967 dokončuje stavbu nové výrobní továrny v Geretsried-Gartenbergu určenou na montáž stacionárních i přenosných jednotek o rozpětí tlaku 7 až 15 barů.
Součástí závodu je dílna na zpracování plechu, lakovna a expedice.

1968
„Novým hitem“ se stává šroubový kompresor.
V roce 1965 začíná firma BAUER vyvíjet vzduchové šroubové kompresory BAUER, které v roce 1968 zařazuje do kategorie svých hlavních špičkových produktů.
Tento jedinečný technický vývoj probíhá pod záštitou Hanse Bauera, jehož mottem, „chci vyrábět stroje, jenž uspokojí zákazníka minimálně na sto procent, neboť každý procentní bod dolů znamená desetinásobný nárůst problémů a každé procento navíc představuje další rok na vrcholu,“ se řídí celá firma.
V rámci vývojové strategie se Hans Bauer řídil heslem „tvoř už dnes, co svět bude zítra chtít.“

1970
Asuánská přehrada reguluje tok Nilu.
Je spuštěno posledních dvanáct turbín kolosálního vodního díla Asuánské přehrady vybavených kompresory značky BAUER.

Firma BAUER testuje plynovody na Urale.
Na Urale probíhá těžba zemního plynu a staví se tisíce kilometrů dlouhé plynovody, jejichž těsnost prověřuje vzduch stlačený na hodnotu 120 barů vyvíjený mobilními třífázovými kompresory BAUER, vybavené zvláštními koly usnadňující pohyb na bažinaté uralské tundře.

1972
Tempo ekonomického růstu na nejvyšších obrátkách – firma BAUER opět mění adresu.
Výrobní činnost probíhající v Geretsried-Gartenbergu se přesouvá do nového závodu ve Wolfratshausenu, který se také stává novým odborným centrem zaměřeným na šroubové kompresory.

Historicky největší produkt firmy BAUER.
BAUER vyrábí dosud největší vysokotlaký systém uváděný pod značkou DA 180 H-180. Jedná se o soustavu tvořenou dieselovým motorem o výkonu 180 HP pohánějící současně nízkotlaký kompresor a vysokotlaký booster. Tato jednotka dokáže stlačit za minutu více než 8000 litrů na konečnou hodnotu tlaku 220 barů. Toto zařízení se používá i v současnosti.

1975
Tichý, tišší, BAUER: Nový superlativ v oblasti snižování hlučnosti.
BAUER vstupuje na trh s reklamou na novou řadu nízkotlakých kompresorů pod názvem SILENT. Tyto zvukotěsné přístroje vyznačující se schopností snížit hladinu hlučnosti pod hodnotu 62 dB(A) představovaly ve své době opravdovou senzaci a i dnes ještě stále slouží jako měřítko standardu.

1976
Dceřiné společnosti.
V Norfolku ve státě Virginia (USA) zahajuje svou činnost první zahraniční dceřiná společnost pod názvem BAUER COMPRESSORS Inc., v té době s pouhými dvěma zaměstnanci.
V současné době společnost pravidelně vykazuje roční obrat více než 35 milionů USD.

Heinz BAUER přebírá vedení závodu v Mnichově.

1977
Kde teplota klesá pod nulu...
Teplota kapalného hélia je -269 °C, proto se tento prvek začal používat na polovodičové a kryogenní aplikace. Při použití jako chladící médium se kapalné hélium vypařuje, z toho důvodu firma BAUER vyvinula speciální zařízení, jež tento plyn shromažďuje a stlačuje, poté ho zkapalní a znovu použije jako chladící médium.

1979
Skvělý začátek.
Firma BAUER KOMPRESSOREN přesouvá své mnichovské sídlo z  Wolfratshauser Straße na současnou adresu Drygalski-Allee 37, kde je soustředěna veškerá činnost zaměřená na vývoj, výrobu a prodej vysokotlakých pístových kompresorů a také různých vysokotlakých systémů pro jednotlivá průmyslová odvětví i aplikací pro dýchací přístroje.

1980
Spojené státy přechází na CNG.
Firma BAUER dodává do zámoří kompresory do plnících stanic na stlačený zemní plyn. O tři roky později vyvíjí projekční tým vysokotlakou aplikaci pro hašení lesních požárů.

Další dceřiná společnost...
Na svět přichází ROTORCOMP, nově založená společnost zcela zaměřená na technologie šroubových kompresorů. Sídlo má v Mnichově v původní budově firmy BAUER Compressors na ulici Wolfratshauser Straße.

1986
BAUER à la française.
Ve Francii je založena společnost BAUER COMPRESSEURS S.A.S. jejíž výrobky jsou určeny pro různá průmyslová odvětví ve Francii a také pro francouzské požárníky. V roce 1991 BAUER France zřizuje svého druhu jedinečnou projekční skupinu odborníků zaměřených na technologie vstřikování s plynem (Gas Injection Technology – GIT).

1990
Firma BAUER na „Pole Position“
V závodech vozů Formule 1 rozhodují zlomky sekundy, zvláště během zastávek v boxech. A to je právě důvod proč většina závodních týmů důvěřuje kompresorům značky BAUER, jejichž padesátilitrové válce lze natlakovat vzduchem na hodnotu 200 barů, jehož prostřednictvím mohou mechanici obsluhovat různé pneumatické nástroje.

1994
BAUER po italsku.
V italské Vicenze je založena nová společnost BAUER COMPRESSORI s.r.l.

1995
Dceřiné společnosti v Liverpoolu a Vídni, neteřská ve Frankfurtu.
Francouzská společnost BAUER COMPRESSEURS zakládá poblíž Frankfurtu dceřinou společnost BAUER Engineering, která realizuje prodej jednotek GIT do Německa. Převzetím firem SAS se sídlem v Liverpoolu a BAUER Poseidon ve Vídni činí firma další kroky směrem ke globálnímu rozšiřování.

Systémy BAUER na bázi dusíku pro plastový průmysl.

Firma BAUER přidává plyn.
Firma BAUER již od roku 1980 vyrábí kompresorové jednotky na zemní plyn. První kompletní plnící stanice na stlačený zemní plyn byla instalována v prostorech společnosti BMW v německém Dingolfingu. Firma Bauer je průkopníkem v trendu zkvalitňování ochrany životního prostředí.

Jak fungují airbagy?
Funkci airbagů původně iniciovala chemická exploze provázená emisí škodlivých látek. Dnes se airbagy aktivují prostřednictvím vysokotlakých zásobníků plněných plynem z kompresorů BAUER.  

1996
Podniky na Floridě a v Singapuru..
Jen ve Spojených státech prodala firma BAUER KOMPRESSOREN více než 20.000 kompresorů, což je více než dostatečným důvodem k otevření nové pobočky na Floridě.
V témže roce firma rovněž zakládá další společnost v Singapuru pod názvem BAUER COMPRESSORS Asia Pte. Ltd.

1997
Udělení certifikátu DIN EN ISO 9001.
Výrobnímu závodu BAUER KOMPRESSOREN GmbH je poprvé udělen certifikát DIN EN ISO 9001:1994, čímž firma získává dokument oficiálně potvrzující vysokou kvalitu svých výrobků.  
Certifikát ISO 9001

1998
Stěhování firmy ROTORCOMP.
Firma ROTORCOMP přesouvá svou výrobní činnost do účelově vybavené haly v Geretsriedu, 30 km jižně od Mnichova.

1999
ROTORCOMP prezentuje středotlaký výrobek.
Firma ROTORCOMP  na veletrhu v Hannoveru představuje nový booster MK 80, který dokáže za minutu stlačit 10m³ vzduchu na hodnotu 40 barů.

2006
Rozšíření závodu UNICCOMP.
V německém Geretsriedu je postaven druhý výrobní závod firmy UNICCOMP.

2008
Založení společností BAUER KOMPRESSOREN Egypt, BAUER KOMPRESSOREN India a BAUER KOMPRESSOREN Shanghai.
V roce 2008 je založena společnost BAUER KOMPRESSOREN Egypt Ltd. (BKE) odpovídající za prodej, distribuci a servis produktů firmy BAUER, včetně příslušenství a náhradních dílů pro potápění a jednotlivá průmyslová zařízení v Egyptě.
 
V prosinci 2008 přibyla společnost BAUER KOMPRESSOREN India Pvt. Ltd., pobočka v plném vlastnictví firmy BAUER COMP Holding GmbH, se sídlem v Mnichově, jež zodpovídá za prodej, servis, generální opravy, místní výrobu a balení produktů značky BAUER. Její sídlo se nachází v Puné, historickém a průmyslovém městě v západní části svazového státu Maháráštra.
První kancelář na čínském území si BAUER KOMPRESSOREN otevřel v roce 2002 v Hongkongu. Své aktivity později firma rozšířila do Šanghaje, kde otevřela další pobočku BAUER KOMPRESSOREN Shanghai Ltd.

ADNOC – největší projekt společnosti BAUER.
Tento projekt, jehož celková finanční hodnota činí více než 80 milionů EUR, byl iniciován správní radou jedné z hlavních vládnoucích rodin ve Spojených arabských emirátech pod vedením jeho výsosti šejka Chalífa bin Zayeda, která firmě BAUER zadala kontrakt, aby pro společnost Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC) postavila 50 plnících stanic na stlačený zemní plyn, což představuje největší projekt v historii firmy.

2010
Nové podniky v Austrálii a Rusku.
V roce 2010 BAUER KOMPRESSOREN otevírá v Sydney australskou pobočku spadající do kompetence společnosti BAUER Group Holding.
Ve stejném roce je v Moskvě založena BAUER KOMPRESSOREN Russia, pobočka v plném vlastnictví mnichovské společnosti BAUER COMP Holding.

2010
Německá kancléřka Dr. Angela Merkelová na slavnostním otevření naší plnící stanice na stlačený zemní plyn v Abú Dhabí.
Německá kancléřka Dr. Angela Merkelová se účastní slavnostního aktu zahájení provozu první plnící stanice na zemní plyn, kterou jsme postavili ve spolupráci se společností Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC) v místní čtvrti Chalífa.
Při této příležitosti firma BAUER KOMPRESSOREN, za přítomnosti šejka Mohameda a německé kancléřky Angely Merkelové, podepsala se společností ADNOC nové kontrakty na instalaci dalších plnících stanic, a to v dvouciferných číslech

2012
BAUER GROUP v rukou třetí generace vlastníků.
Dr. Monika Bayatová přebírá od svého otce Heinze Bauera vlastnictví koncernu BAUER Group, který spravuje společně se svým manželem Philippem Bayatem.

BAUER KOMPRESSOREN India Pvt Ltd splňuje kritéria ISO a realizuje projekt SAP ByD.
BAUER KOMPRESSOREN India získává certifikát ISO, díky němuž sehrává „modelovou roli“ v rámci procesu certifikace ISO pro společnosti BAUER KOMPRESSOREN Gulf GCC Dubaj a BAUER KOMPRESSOREN Šanghaj.
BAUER KOMPRESSOREN India je rovněž prvním subjektem v koncernu, který se zapojuje do projektu SAP ByD, jehož projekční skupina (SAP Team) má sídlo v Puné.

2013
Nové pobočky ve Španělsku, Brazílii a Jižní Koreji.
Novými členy koncernu BAUER GROUP se stávají BAUER KOMPRESSOREN Korea Ltd se sídlem v Soulu, BAUER COMPRESSORES Brasil Ltda. v São Paulu a BAUER KOMPRESSOREN SERVICE S.L. v Barceloně.

Návštěva dvou významných světových státníků a politiků na veletrhu v Hannoveru.
Náš stánek na veletrhu v Hannoveru poctili svou návštěvou ruský prezident Vladimír Putin a německá kancléřka Dr. Angela Merkelová, kde jsme vystavovali kompresory BK 52 s kapacitou plnění až 2000 vozidel za den, a dále i nejmenší plnící stanici na zemní plyn na světě konstruovanou pro účely zajištění nepřetržitého provozu malých vozových parků, což má zásadní význam z hlediska rozšiřování dodávek zemního plynu a bioplynu do odlehlých oblastí, které se ideálně hodí do tak rozlehlého a diverzifikovaného území jakým je Rusko.

BAUER KOMPRESSOREN se dále rozrůstá.
11. října 2013 BAUER KOMPRESSOREN zahajuje stavbu nového výrobního závodu v Geretsriedu, což znamená, že se z úseku výroby, managementu a obchodních akvizic bude z Mnichova do Geretsriedu stěhovat asi 130 zaměstnanců.

2014
BAUER KOMPRESSOREN stěhuje výzkum a vývoj, prodej a administrativu
Firma BAUER KOMPRESSOREN přesouvá svá oddělení výzkumu a vývoje, prodeje a administrativy do nově otevřených prostorů v Mnichově.

Y40 – S  přístroji značky BAUER v nejhlubším krytém bazénu pro potápění na světě.
BAUER KOMPRESSOREN dodává dva vysoce výkonné zvukotěsné kompresní systémy do zařízení Y40 v italském Montegrotto Terme, což je nejhlubší krytý bazén pro potápění na světě (hloubka 40 m). Tento krytý bazén je vybaven systémy pro dýchání vzduchu přímo od společnosti BAUER KOMPRESSOREN s certifikací garantující čistý vzduch.

BAUER COMPRESSORS Inc se dále rozšiřuje.
Realizovali jsme investiční projekt o hodnotě 20 milionů USD určený na renovaci a rozšíření společnosti BAUER COMPRESSORS Inc. v Norfolku (USA) s cílem navýšit výrobní kapacity a tím uspokojovat potřeby zákazníků. Slavnostního aktu otevření renovovaných prostorů se kromě majitelů koncernu, zúčastnil také guvernér státu Virginie Terry McAuliffe, starosta města Norfolk Paul Fraim a ministr obchodu státu Virginie Maurice Jones.

BAUER KOMPRESSOREN India Pvt Ltd se stěhuje do nového sídla.
Společnost BAUER KOMPRESSOREN India Pvt Ltd se sídlem v Puné se stěhuje z pronajatých prostorů do našich vlastních zcela nových budov. Během krátkého šestiletého období své existence se tato firma rozrostla osminásobně, a proto, abychom pokryli nároky takto dynamicky se rozrůstající firmy, připravili jsme pro její personál nové dílny o výměře 1200 m2 a kancelářské prostory o rozloze 600 m2.   

2015
Nový domov pro BAUER KOMPRESSOREN GmbH v Geretsriedu.
BAUER KOMPRESSOREN GmbH stěhuje své mnichovské sídlo na novou adresu v Geretsriedu, 30 km jižně od Mnichova v těsném sousedství s výrobním závodem UNICCOMP.
Nové zařízení skýtá prostory o rozloze 5000 m2 a je vybaveno špičkovými technologiemi. Celková suma vynaložených investic činí 15 milionů EUR. Záměrem této investice je umístit výrobní a montážní
kapacity co nejblíže k sobě.

BAUER COMPRESSEURS SAS (Francie) slaví 30. výročí.
1. října 2015 jsme se svými zákazníky a hosty oslavili v sídle firmy BAUER COMPRESSEURS SAS ve francouzském  Aix-les-Bains její třicáté narozeniny.

Partnerství s plavidlem Pioneering Spirit (alias) Pieter Schelte.
Úspěšně jsme nainstalovali 16 kompresorových jednotek na dosud největší lodi světa Pioneering Spirit (známé také pod jménem Pieter Schelte), určené k montáži a demontáži ropných plošin a pokládání podmořského potrubí.

 

Sortiment vyráběných filtrů:

732, 732, BK2253101, BK2253101, BK2295900, BK2295900, BK3297202, BN07088, BN10434, BN16533, DV375, ELM2, ELM24, ELM30, ELM37, ELM51, ELM9, K22531, KB22531430, KB22959430, KB22959430, N00070, N01128, N01128, N01371, N01371, N01817, N01817, N01886, N01886, N02206, N02206, N07033, N07033, N07088, N07488, N07537, N07698, N07698, N08109, N08109, N08152, N08152, N08176, N08176, N08177, N08177, N08463, N08463, N08464, N08464, N08466, N08466, N08567, N08567, N08568, N08568, N10119, N10119, N10434, N16533, N27950, N7088, N7468, N7537, R12101, R12104, R1225, R12476, R1279, R1501, R1761, R1924, R227, R228, R2979, R333, R3392, R7432, R771, R8294, R8556, R8875, R995, WD950

Poptávka filtru